Valse lucht kan op een paar manieren:
1) Slangklemmen van de carbs naar de inlaatrubbers niet goed aangedraait (uit ervaring

, 2 maand mee rondgereden en vond al dat het vreemd liep)
2) Inlaatrubber is oud en poreus.
3) Overgang van inlaatrubber naar het blok lekt.
2 en 3 kun je controleren door er een vloeistof tegenaan te spuiten (liefst iets wat ook nog brand bv.: siliconenspray, remmenreiniger, kruipolie, WD40)). De vloeistof zal namelijk in de openingen trekken en aangezien vloeistof slechter door kleine openingen gaat dan lucht zal het tijdelijk voor een afdichting zorgen. Hierdoor word er meer lucht door de carb aangezogen en dus ook een ander mengsel gemaakt. Dit kun je horen door een verschil in toerental voor enkele seconden.
De vloeistof die je erop spuit word ook meeverbrand en zorgt dus ook voor een verandering in mengesel & toerental.
Werkt als volgt:
1) Motor warmrijden.
2) Op middenbok zetten.
3) Alle inlaat rubbers 1 voor 1 onderspuiten met siliconenspray (rondom: onderkant, binnenkant). Goed luisteren of je een verandering hoort en pas als je helemaal zeker bent verder gaan met de volgende.
Poreuse rubbers kun je alleen vervangen (krijg je volgens mij nooit meer goed) en lekkende rubbers kun je loshalen en opnieuw monteren met een beetje vloeibare pakking tussen het rubber en het blok.