hansvaessen
MF veteraan
Bij een geimporteerde Garminrouteroute kan die halfweg zomaar ineens van slag zijn.
Mooi is dat: de TT raakt van slag en Garmin krijgt de schuld
Maar ik heb wel zo'n vermoeden:
Je hebt twee mogelijkheden om een route in de rider5 te zetten:
1. op basis van een ITN file.
2. op basis van een track
In het eerste geval is de route als alle andere routes die je in het toestel zet; en berekent het toestel de route van punt naar punt. Dat betekent dus dat je eigenlijk na import er verstandig aan doet de route even op het toestel te controleren. Vaak gaat het gewoon in één keer goed, maar soms zitten er ook enkele verschillen in waardoor de route verandert of je soms moet keren op de weg.
De tweede methode (en ik vermoed dat je die gebruikt hebt) is eigenlijk veel geavanceerder (kan alleen bij de rider5) en zou er voor moeten zorgen dat de route 100% intact blijft.
Helaas echter: als de basis-track nèt naast de weg loopt (en dat is vaak zo) zul je bij kruispunten vaan ten onrechte de zijweg ingestuurd worden. Dat kan in één route zelfs enkele tientallen malen gebeuren en maakt deze wijze van routeimport voor de TT feitelijk onbruikbaar.