Nieuwe slaapplaats voor fiets

tiepvaud

MF'er
30 aug 2001
34
0
HHW
Nu slaapt mijn fiets nog buiten maar ik ben van plan een schuurtje voor deze dakloze te maken.

Ik zit tedenken aan het voldende ontwerp
_______________________________________
``````````````````````````````````````` Steeg = 1,5m
_______`````___________________________
```````|```|`______________`|``````````
```````|```||``````````````||``````````
```````|```||``````````````||`````````` Schuurtje
```````|```|`*`````````````||`````````` 5,2 x 4m
```````|```|``*````````````||``````````
```````|```|```*___________||``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
`tuin ````````achtertuin``````Tuin`buren
`Buuren```````15,4 x 5,3m



Zijn er mensen op dit forum die hier ervaring mee hebben?

Is het lastig om een bouwvergunning te krijgen? en wat moet ik hier voor aanleveren? (voorbelden zijn welkom)

Nu is de woningwet net verander of gaat dit zeer binnenkort gebeuren. op het net kon ik de voldende text vinden


Hoofdstuk II Bouwvergunningsvrij bouwen

Artikel 2
b. een bijgebouw of een overkapping op het achtererf, of op een zijerf, mits:

1°. de hoogte, gemeten vanaf het aansluitend terrein, niet meer is dan 3 m,
2°. de bruto-oppervlakte niet meer is dan 30 m2,
3°. dat niet tot gevolg heeft dat het oorspronkelijk bij dat gebouw aansluitende achtererf, of de oorspronkelijk bij dat gebouw aansluitende zijerven voor meer dan 50% zijn bebouwd,
4°. de afstand tot de voorgevellijn niet minder is dan 3 m,
5°. de afstand tot het naburige erf niet minder is dan 1,5 m,
6°. bij bouwen op het achtererf:
- de afstand tot de zijgevellijn, indien die zijgevel ligt op een zijerf dat direct grenst aan de weg of het openbaar groen, niet minder is dan 3 m, en
- indien het achterf aan de achterzijde direct grenst aan de weg of het openbaar groen: de afstand van het bijgebouw of de overkapping tot die weg of dat openbaar groen niet minder is dan 1 m, en
7°. bij bouwen op een zijerf: dat zijerf niet direct grenst aan de weg of het openbaar groen;

Klopt dit en is deze wet al aangepast?

Klopt het dan dat ik met devolgende aanpassing geen bouwvergunning meer nodig heb?
_______________________________________
``````````````````````````````````````` Steeg=1,5m
_______`````___________________________
```````|```|`___________````|``````````
```````|```||```````````|```|``````````
```````|```||```````````|```|`````````` Schuurtje
```````|```||```````````|```|`````````` 4,2 x 5m
```````|```||```````````|```|``````````
```````|```||```````````|```|``````````
```````|```|`*``````````|```|``````````
```````|```|``*`````````|```|``````````
```````|```|```*________|```|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
```````|```|````````````````|``````````
`tuin ````````achtertuin``````Tuin`buren
`Buuren```````15,4 x 5,3m


Tevens zijn goede bouwtips natuurlijk ook zeer welkom.
 

Rage

MF veteraan
23 dec 2001
4.808
1
39
Emmen
Volgens mij is het vrij lastig om een vergunning te krijgen (en duurt het ook nog eens erg lang)... :(

Je moet iig een bouwtekening aanleveren die is goedgekeurd door een architect (goedkeuring weet ik niet zeker)...
 

mad2

Die hard MF'er
27 nov 2001
887
0
45
amsterdam
www.xs4all.nl
waarom schaf je niet gewoon een tuinhuisje aan ?
hoef je alleen maar zelf in elkaar te lijmen/ hameren. ;)
Zet je gewoon neer en als de buren pas gaan klagen gewooon \"ohh da wist ik nie\" zeggen . Die tuin huisjes kun je volgens mij namenlijk verplaatsen.
Ik heb zo een boom gepland tegen de grens van buurvrouws tuin aan. Buurvrouw zijkt nogal. dus ook over de boom. Ze heeft de woningbouw gebeld maar die zeggen alleen maar niet doen foei. Dus boompje groeit lekker door. Heb ik ff gevraagd hoe hoog een schutting mag, :) en die staat er nu :+ ziet ze meteen die boom niet meer :+
 
Laatst bewerkt:

twisted Paul

MF veteraan
16 okt 2001
2.608
0
Ik zou hem in de woonkamer zetten, op een mooi
opgepoetst granieten blok met halogeenspotjes
van boven en onder...
Draaiend geheel als het ff kan..

Op mijn slaapkamer mag hij ook..

;)
 

Ralfie

MF veteraan
10 jan 2002
13.290
15
Gewoon een simpel tekeningetje maken zoals hierboven (OK, iets professioneler) met maten en afwerking (materiaal etc.). Dan even bij de gemeente langs, met tekening erbij ziet het er al een stuk serieuzer uit. Als je mazzel hep hoef je dus inderdaad geen vergunning. Ik geloof wel dat de wet daarin is verruimd, dus je hebt in ieder geval meer kans...succes met bouwen! :]
 

tiepvaud

MF'er
30 aug 2001
34
0
HHW
waarom schaf je niet gewoon een tuinhuisje aan ?
hoef je alleen maar zelf in elkaar te lijmen/ hameren. ;)
Zet je gewoon neer en als de buren pas gaan klagen gewooon \"ohh da wist ik nie\" zeggen . Die tuin huisjes kun je volgens mij namenlijk verplaatsen.
Ik heb zo een boom gepland tegen de grens van buurvrouws tuin aan. Buurvrouw zijkt nogal. dus ook over de boom. Ze heeft de woningbouw gebeld maar die zeggen alleen maar niet doen foei. Dus boompje groeit lekker door. Heb ik ff gevraagd hoe hoog een schutting mag, :) en die staat er nu :+ ziet ze meteen die boom niet meer :+
Mijn buurman rechts is zeker geen probleem deze heeft namelijk zelf zonder vergunning een blokhut voor zijn K100 neergezet.
De buren rechts klagen volgen mij ook niet. En als ik de heg vervang voor een schutting maak ik ze alleen maar blij.

Wat de kant en klare tuinhuisjes betreft heb ik nog geen redelijk groot model gevonden met een schuine ingang op de hoek. (kan ik de schuur makelijker inrijden vanuit de steeg.)
 

tiepvaud

MF'er
30 aug 2001
34
0
HHW
Gewoon een simpel tekeningetje maken zoals hierboven (OK, iets professioneler) met maten en afwerking (materiaal etc.). Dan even bij de gemeente langs, met tekening erbij ziet het er al een stuk serieuzer uit. Als je mazzel hep hoef je dus inderdaad geen vergunning. Ik geloof wel dat de wet daarin is verruimd, dus je hebt in ieder geval meer kans...succes met bouwen! :]
Heb ik al een keer geprobeerd maar de gemeente heerhugowaard wil niet echt mewerken als de plannen niet van een aanemer zijn :(

Vandaar dat ik de vergunings vrije variant liever gebruik ondangs de 1,5m waar je alleen maar troep zal gaan stallen |( (welke gek verzint zo\'n wet)
 

Gizzmo

MF veteraan
8 jun 2001
9.152
1
52
Je heb die houten tuinhuisjes in heeel veeeel uitvoeringen.(uit ervaring) Ook met schuine ingang.

Ik heb voor de bouw van een schuur alleen een meldingsplicht, zolang de schuur maar niet hoger is dan 2,80.

Heb het trouwens nooit gemeld, slaat ook nergens op, staat er al drie jaar en als ze gaan zeiken kan ik hem altijd nog aanmelden.
 

Erik van Dam

MF veteraan
30 sep 2001
5.020
0
Doetinchem
www.debandenman.nl
Ik heb destijds mijn huis verbouwd/ bewoonbaar gemaakt, incl. 60 m3 uitbreiding en bij de aanvraag heb ik bij architect, aannemer en aanvrager steeds mijn eigen naam ingevuld: ik kreeg zo een vergunning. Ik zou in jouw geval gewoon naar de gemeente stappen en vragen wat je moet doen en nodig hebt. Zorg ervoor dat je één contactpersoon hebt, informeer naar zijn hobbies, wordt zijn vriend... ;)
 

mad2

Die hard MF'er
27 nov 2001
887
0
45
amsterdam
www.xs4all.nl
Mijn buurman rechts is zeker geen probleem deze heeft namelijk zelf zonder vergunning een blokhut voor zijn K100 neergezet.
De buren rechts klagen volgen mij ook niet. En als ik de heg vervang voor een schutting maak ik ze alleen maar blij.

Wat de kant en klare tuinhuisjes betreft heb ik nog geen redelijk groot model gevonden met een schuine ingang op de hoek. (kan ik de schuur makelijker inrijden vanuit de steeg.)
Zaag je toch gewoon een gedeelte af van het tuinhuisje, beetje knippen en plakken.
En ze zijn er wel hoor grotere tuinhuisjes!!
 

Tank

Rookie
22 dec 2001
28
0
44
Den Bomel
Hier heb je ook een meldingsplicht nodig voor een schuurtje of iets dergelijks. De tekeningen hoeven eigenlijk nergens op te slaan, de verhoudingen ook niet, ik heb een copie van de buurmans schuurtje gekregen, de tekening in spiegelbeeld gekopieerd, en ingeleverd. De maten van de tekening en de werkelijke bouw kloppen voor geen meter, maar niemand die daar op let.
Succes.
 

Johnv

MF veteraan
3 jun 2001
4.412
1
Leerdam
Was bij mij ook een hoop gezeik, met vergunning ze wilde ook dat ik mijn schuur volgens tek2 van jou zette stomd tie bijna tegen de achter deur bwzvs, gewoon schuur gezet zo als ik het wilde nooit wat van gehoord :j
 

tiepvaud

MF'er
30 aug 2001
34
0
HHW
Ik heb het net nagevraagt bij de gemeente de nieuwe woningwet is nog niet van toepassing. :(
Volgens de concept wet moet optie 2 zonder bouwvergunning kunnen. Optie 1 heeft dan een licht bouwvergunning nodig.

Dat wordt dus w88 tot de kamer zijn werk gaat doen.
 

zut

MF veteraan
11 jun 2001
2.160
0
Achterhoek
Bezoek site
Ik heb ivm de aankoop van een Hymer camper een garage 2 meter hoger gemaakt. We hebben geen vergunning aangevraagd. Was zichtbaar vanaf straat maar niemand die daar ooit over is komen klagen. Zeker als hij achter het huis zou staan zou ik geen vergunning aanvragen. Zorg wel dat je geen ruzie hebt met de buren anders kunnen die natuurlijk lastig worden.
En een passend kant en klaar tuinhuisje is altijd te koop. Ga gewoon naar een firma die daar in gespecialiseerd is.
 

Fastcruiser

MF veteraan
Donateur
14 aug 2001
11.083
386
web.500px.com
Wil ik ook (schuurtje voor de motoren)... eerst maar even met de buren overleggen of ik door hun tuin mag rijden (en de schutting wegzagen en zo...).

Of het schuurtje in de voortuin zetten, maar dat valt zo op... :(
 

Linda

MF'er
3 sep 2001
62
0
45
Terborg
Een bouwwerk moet je of melden of je moet er een bouwvergunning voor aanvragen. Melden mag als:
- de kortste lengte maximaal 3 meter is;
- de hoogte maximaal 2.70 m is;
- de inhoud maximaal 50 m3 is;
- het bouwwerk moet minimaal 3 meter achter de voorgevelrooilijn liggen. Of in geval van een hoekwoning geldt dat de zijgevelrooilijn tevens de achtergevelrooilijn is.

Meldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de gemeente. Dit moet je inleveren samen met een tekening van het bouwwerk. De gemeente geeft dan al dan niet toestemming voor het bouwen. Hoe lang die termijn precies is, ik dacht 6 weken.

Maar dit is dus de officiele weg. Wat er al gezegd is, als je lieve buren hebt, gewoon neerzetten dat tuinhuisje.
 

tiepvaud

MF'er
30 aug 2001
34
0
HHW
Hoelang deed je over die tekeningetjes? ;)

Lekker creatief bezig geweest verhoudingen kloppen ook?
Ongeveer 3 minuten voor de uitvoering met spaties.
Blijkt dat dit forum alle dubbele spaties weg haald. |( Zoeken [spatie] vervangen [`] en de tekst naar de zijkant verplaatsen nog eens 3 minuten.
 

Skoezie

MF veteraan
21 mei 2001
7.367
1
45
Assen
Heb vorige zomer bij een kennis, samen met een maat van me, een schutting gezet van een meter of 15 lang en 2,5 meter hoog. Was geen toestemming voor aangevraagd en binnen no-time stonden er dus ook mensen van de gemeente op de stoep. Schutting moest lager! |( Schutting gewoon laten staan en nooit weer wat van gehoord.