@Robmw:
Hier spelen 2 dingen.
1.
Een track (GPX) gemaakt op een niet TomTom kaart, zal hoogst waarschijnlijk rare afwijkingen vertonen. Denk aan straatje in en dan een u-bocht. Of een lus linksom terwijl jij deze rechtsom gemaakt hebt. Dit kan komen omdat de punten op de Google kaart niet exact op de weg staan in de TomTom kaart. Dit gaat dan op kruispunten mis. De volledige routeberekening van een GPX bron gaat totaal anders dan van een ITN bron.
2.
De import van ITN, GPX Route en GPX Track kan 3 verschillende routes opleveren.
Een ITN gaat rustig een weg in waar je volgens de kaart niet in mag. Dat doet ITN alleen wanneer een routepunt op de die weg staat. De import vanuit GPX doet dit niet, ook staan er dus duizend punten op de weg. Volgens de kaart mag je er niet in en gaat de Rider een andere weg zoeken. Het rare is dat je met een GPX Route een andere afwijking kan krijgen dan met een GPX Track.
Het heeft totaal geen zin om de GPX bestanden door 3 verschillende programma's te halen. De belangrijkste oorzaak bij GPX is het kaartmateriaal. Daarom blijf ik zeggen (nog steeds). Wil je met GPX werken, gebruik dan TomTom's eigen kaartmateriaal. Dat betekent MyDrive (gratis maar minder handig) of MyRoute (betaald maar wel goed).
Hier spelen 2 dingen.
1.
Een track (GPX) gemaakt op een niet TomTom kaart, zal hoogst waarschijnlijk rare afwijkingen vertonen. Denk aan straatje in en dan een u-bocht. Of een lus linksom terwijl jij deze rechtsom gemaakt hebt. Dit kan komen omdat de punten op de Google kaart niet exact op de weg staan in de TomTom kaart. Dit gaat dan op kruispunten mis. De volledige routeberekening van een GPX bron gaat totaal anders dan van een ITN bron.
2.
De import van ITN, GPX Route en GPX Track kan 3 verschillende routes opleveren.
Een ITN gaat rustig een weg in waar je volgens de kaart niet in mag. Dat doet ITN alleen wanneer een routepunt op de die weg staat. De import vanuit GPX doet dit niet, ook staan er dus duizend punten op de weg. Volgens de kaart mag je er niet in en gaat de Rider een andere weg zoeken. Het rare is dat je met een GPX Route een andere afwijking kan krijgen dan met een GPX Track.
Het heeft totaal geen zin om de GPX bestanden door 3 verschillende programma's te halen. De belangrijkste oorzaak bij GPX is het kaartmateriaal. Daarom blijf ik zeggen (nog steeds). Wil je met GPX werken, gebruik dan TomTom's eigen kaartmateriaal. Dat betekent MyDrive (gratis maar minder handig) of MyRoute (betaald maar wel goed).
Laatst bewerkt: