hansvaessen
MF veteraan
Sinds de firmwareupdate voor de zumo340/350, medio februari 2014, kent ook dat type de mogelijkheid een route te importeren op basis van een track. Daarmee kunnen nu alle Zumo's (behalve de Z2xx) hiermee overweg.
Bovendien is het kinderspel met Basecamp een route te converteren naar een track.
Juist omdat nu bijna alle zumo's hiermee overweg kunnen adviseer ik om hier eens mee te experimenteren. Vooral als het gaat om routeuitwisseling binnen de club kan het grote voordelen hebben en veel problemen voorkomen.
Wat er is essentie gebeurt:
- je doet helemaal NIETS met de oorspronkelijke route, geen herberekenen, geen ontvlaggen, unglitchen etc.
- door te dubbelklikken op de routenaam kun je kiezen voor 'spoor maken' en heb je een track cq spoor (dat is het zelfde) - die track zet je over naar je zumo
- in de zumo kijk je in het menu 'sporen' en kies je ervoor om die te converteren naar een route
- optioneel kun je de track ook als lijn op de kaart laten tekenen, waarvan je zelf de kleur in stelt - sowieso handig, ook als je een 'gewone' route rijdt
- de track wordt weliswaar herberekend maar blijft exact gelijk aan de oorspronkelijke route; hooguit wordt hij automatisch 'op de weg' gelegd waar de track zou afwijken van de kaart
- routedelen die echt off-road gaan blijven off road
Maar, let op:
- Als het een oude route is en het wegennet inmiddels is veranderd zal de OUDE route weergegeven worden
- Is het echter een nieuwe route in een toestel met oud kaartmateriaal is dat juist weer een voordeel
- de route zal in alle zumo's precies hetzelfde zijn, ongeacht versie kaartmateriaal
- de route kent echter maar één viapunt: het eindpunt (automatisch herberekenen MOET dus uitgeschakeld worden)
Mijn advies: experimenteer hier zeker even mee. Het kan in eerste instantie wat 'onwennig' lijken maar werkt in de praktijk imho 'uit de kunst'
LET OP:
Ook die breedbeeld TomTom rider kan routeimport op basis van een track aan. Dat lijkt goed nieuws: kunnen we voortaan één format gebruiken voor routeuitwisseling. Helaas echter: de conversie van track naar route levert bij de TT een zodanig dramatsch slecht resultaat dat deze methode voor de Rider in de praktijk onbruikbaar is.
Enfin, voor de Garmin Zumo's: zie de video op
.
Veel succes!
Bovendien is het kinderspel met Basecamp een route te converteren naar een track.
Juist omdat nu bijna alle zumo's hiermee overweg kunnen adviseer ik om hier eens mee te experimenteren. Vooral als het gaat om routeuitwisseling binnen de club kan het grote voordelen hebben en veel problemen voorkomen.
Wat er is essentie gebeurt:
- je doet helemaal NIETS met de oorspronkelijke route, geen herberekenen, geen ontvlaggen, unglitchen etc.
- door te dubbelklikken op de routenaam kun je kiezen voor 'spoor maken' en heb je een track cq spoor (dat is het zelfde) - die track zet je over naar je zumo
- in de zumo kijk je in het menu 'sporen' en kies je ervoor om die te converteren naar een route
- optioneel kun je de track ook als lijn op de kaart laten tekenen, waarvan je zelf de kleur in stelt - sowieso handig, ook als je een 'gewone' route rijdt
- de track wordt weliswaar herberekend maar blijft exact gelijk aan de oorspronkelijke route; hooguit wordt hij automatisch 'op de weg' gelegd waar de track zou afwijken van de kaart
- routedelen die echt off-road gaan blijven off road
Maar, let op:
- Als het een oude route is en het wegennet inmiddels is veranderd zal de OUDE route weergegeven worden
- Is het echter een nieuwe route in een toestel met oud kaartmateriaal is dat juist weer een voordeel
- de route zal in alle zumo's precies hetzelfde zijn, ongeacht versie kaartmateriaal
- de route kent echter maar één viapunt: het eindpunt (automatisch herberekenen MOET dus uitgeschakeld worden)
Mijn advies: experimenteer hier zeker even mee. Het kan in eerste instantie wat 'onwennig' lijken maar werkt in de praktijk imho 'uit de kunst'
LET OP:
Ook die breedbeeld TomTom rider kan routeimport op basis van een track aan. Dat lijkt goed nieuws: kunnen we voortaan één format gebruiken voor routeuitwisseling. Helaas echter: de conversie van track naar route levert bij de TT een zodanig dramatsch slecht resultaat dat deze methode voor de Rider in de praktijk onbruikbaar is.
Enfin, voor de Garmin Zumo's: zie de video op
Veel succes!