Kan iemand mij eens in stappen vertellen hoe ik een route op de Peaklife krijg, welke extensie moet ik hebben, ik heb bijvoorbeeld een TT/Garmin route gedownload maar die moet ik eerst weer converteren ofzo?
Dan zal je eerst moeten vertellen welke navigate software er op staat.
Je spreekt van TT/Garmin. route gedownload.
Wat bedoel je met TT, de afkorting voor TouraTech.
Als het Garmin is, is het dan de Garmindatabasefile .gdb of is de route in het meer algemenere .gpx opgeslagen.
Als je met TT tomtom bedoelt, dan heb je het over een andere file extensie opslag.
Garmin/TT gebruiken verschillende file extensies.
Heb je IGO, dan heb je .kml file (Google Earth) nodig waar de route in staat.
Dan kopieer je de file vanaf de pc rechtstreeks op de peaklife. op de betreffend plaats in de IGO map.
Je spreekt over Garmin, heb je al Garmin navigatie software op je PC staan.. Mapsource of basecamp (met of zonder kaarten erin).
Heb je ook Google Earth op je PC staan.
Dat is nodig bij de volgende mogelijke manier.
Een manier van omzetten:
Vanuit basecamp,
gratis te downloaden zonder kaart , als kaart kan je
OSM world routable gebruiken deze is gratis. (firefox chrome gebruiken) Na basecamp installatie is een mapsource update te draaien, zo verkrijg je ook gratis mapsource.
Info 6.16.3
Als je de file .gdb of .gpx geopent hebt in bascamp.
Basecamp tab: Beeld /onderaan: Google earth: de file openen in GE.
of Mapsource tab: Beeld /onderaan: Weergeven in Google earth
en in GE in de boom links: dan klik op de route: plaats opslaan als en deze opslaan op je pc en die file weer in je peaklife opslaan.
Activeer je een onderkaart in mapsource/basecamp (linksboven) die niet routable is(of geen kaart) En herbereken je de route dan krijg je rechte lijnen van via punt tot viapunt.
Deze twee manieren kunnen als route opgeslagen zijn in een .gpx of .gdb. Zet je ze over naar Google earth krijg je ze ook daar zo te zien.
1. Met eigen viapunten
2. Met eigen viapunten + extra viapunten die de routelijn volgen volgen. (Dat zijn er veel meer). Vaak teveel
Dus een van deze twee kan je de route opslaan als: Plaats opslaan als.
Zoals je ziet is mijn leerproces uit de hoek van Garmin.
Kom je uit de hoek van Tomtom dan gebruik je eerder de
ITNconverter.
of de andere omzetprogramma's.
wingdb etc.
Er zijn meerdere mogelijkheden:
De kwaliteit van de data in de begin file is van belang voor een goed werken .kml file in je peaklife. Het aantal viapunten puntenkan ook teveel zijn. Dat het viapunt goed geplaatst is (goede kant van een meerbaanse weg). Contole noodzakelijk.
Kijk ook even in onderstaande forums met plaatjes.
En anders even zoeken
of voor die andere extensie