• Beste Bezoeker,

    Motor-Forum bestaat 25 jaar!

    Lees er hier meer over.

Starten Honda VF 750 (1984)

pieranja

Die hard MF'er
Lid geworden
30 okt 2006
Berichten
335
Waarderingsscore
0
Locatie
Aalsmeer
Sinds kort heb ik het genoegen om met bovenstaande motor te touren! Nu ik de dame wat beter leer kennen, loop ik tegen wat kleine zaken aan. Ik hoop hier bij jullie wat kennis op te doen over het volgende.

Het starten van de motor loopt niet helemaal lekker. Ik moet het echt wel 6/7 keer proberen. Zoals jullie misschien weten is deze Honda uitgerust met een soort van digitaal dashboard. Wat in ieder geval opvalt tijdens dat moeizame starten, is dat het dashboard zich reset (kloke weer op 0 net als rittenstand). De stroom valt dus schijnbaar tijdens het starten helemaal weg.

Als de motor goed warm is, na b.v. een flinke rit en ik laat hem even staan, valt hij uit. Dat kan ik alleen voorkomen door de toeren handmatig iets hoger te houden. Daarna is starten nog veel lastiger, dat terwijl de boel juist flink warm is geworden. Het kan dan zijn dat na wat startpogingen de uitlaat ook loopt te knallen. Ook dan zit ik af en toe met de wegvallen van het klokje enzo.

In welke richting zou ik het moeten zoeken denken jullie? Accu is wel nieuw, maar lange tijd niet gebruikt. Bougies zijn vervangen en de carbs gereinigd. Stationair draait hij overigens wel goed. Enlight me!
 
Ik ontdekte een breuk in het oog dat op de accupool zit (van zink zijn die dingen, je bevestigd de accu-kabels erop). Ik draaide het kabeltje er wat steviger op, en toen brak ie zelfs in zijn geheel af ... Sheisse
 
Hoezo scheisse?? Oorzaak gevonden, even naar de automaterialen/electrozaak , nieuw oog erop en juh........toch?
 
Zou je in zo'n accu gewoon een nieuw oogje kunnen zetten? Volgens mij zitten ze vastgebakken aan de loodplaten, en ontkom ik niet aan een nieuw (in die zin sheisse). Of zie ik iets over het hoofd?
 
Terug
Bovenaan Onderaan