Tientallen fouten in één route komt me voor als lichtelijk overdreven
@Hans Had je maar gelijk Ik telde op een spannende route van iets onder Prüm naar luxemburg en terug 28 kaartfouten.
Maar je hoeft geen medelijden met mij te hebben slechts van twee van de fouten had ik echt last.
Het probleem heeft te maken met de instelling maximaal bochten.
TomTom ziet dan af en toe een zijweg met meer bochten die weer op de hoofdweg uitkomt. Voldoende uitgezoomd zijn deze snel te zien. Deze vaak kleine wegen zijn in dit gebied meestal alleen voor bestemmingsverkeer.
Bij het omzeilen van een kaartfout van een mooie bosweg op de route welke alleen voor landbouwvoertuigen toegankelijk bleek kom je snel uit op een voor de TomTom instellingen te rechte weg. Dus wordt je aangrenzende dorpjes ingestuurd. Uiteraard weer met veel mooie kleine weggetjes door de weilanden en het bos. uiteraard allen alleen voor bestemmingsverkeer of landbouwvoertuigen.
Omdat ik ook niet al te graag op de te breede te rechte weg rijd (overegens voor nederlandse begrippen nog steeds een erg mooie weg) geef ik zo'n uitstap af een toe een kans. Resultaat bij een enkel dorpje 9 kaartfouten door afgesloten wegen.
Als de route naar een parallelweg op een paar KM afstand wil sturen en de weg er naar toe is wederom alleen voor bestemmingsverkeer of landbouwvoertuigen. komt het vaak voor dat de volgende drie of vier zijwegen die als alternatief worden genomen ook alleen voor bestemmingsverkeer of landbouwvoertuigen toegankelijk zijn. (Dit kom ik overigens ook vaak in Luxemburg tegen.)
Tja en zo gaat het dus snel met het tellen. En je hebt gelijk de oorspronkelijke route heeft maar ongeveer drie kaart fouten maar bij het herrouteren heeft mijn TomTom met maximaal kronkelen echt een goede neus voor het vinden van kleine wegen alleen voor bestemmingsverkeer of landbouwvoertuigen.
En mijn huidige indruk is dat meer dan de helft van de kleine wegen alleen voor bestemmingsverkeer of landbouwvoertuigen gewoon als toegankelijk staat in de TomTom kaart.
Daarom zie ik ook graag een optie om de
Flitsmeldingsknop te kunnen vervangen voor een
Kaartfoutmeldknop. Deze kan dan de aktive route of track 50 meter verder blokkeren en een alternatief berekenen. De fouten opslaan een bij de volgende keer online melden aan de Tele Atlas afdeling.
Dan als het kan ook nog de lijn van de alternative route een andere kleur geven en ik ben bereid om hiervoor een nieuwe nog uit te komen TomToM Rider 560 te kopen.
Mijn huidige oplossing om snel deze fouten op te sporen is om naast TomTom ook OsmAnd+ minder ingezoomd aan te hebben om mijn telefoon (welke toch nodig is voor de dataverbinding)