Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Opmerking: This feature may not be available in some browsers.
De meeste routes zijn gemaakt in Basecamp. Dus zij die uitstapje (nu) niet te voorkomen. Ik ben 10 dagen in Noorwegen geweest. En heb de GPX (route en tracks) aangeleverd gekregen. Ik heb alle 10 tracks in de Rider op detail bekeken en allemaal hadden ze 1 of meerdere uitstapjes. Puur door de kalibratieverschillen. Dit moet door TomTom toch te ondervangen zijn. Bij het laden van de route kan de richting van de route toch bepaald worden. Als er dan 1 of 2 trackpunten voor een (niet logische) afwijking zorgt bij de projectie, moeten die toch gewoon genegeerd worden. Als er wel bewust een zijweg op en neer gereden wordt, mag je toch verwachten dat er meer dan 1 of 2 trackunten in die zijweg staan.Dat laatste is wat er gebeurt als je een track inlaadt in MRA en van routepunten laat voorzien; niet als je een track rechtstreeks naar de rider overzet.
Een als gpx-track overgezette route zal meestal 1op1 gelijk blijven. Daarop zijn twee uitzonderingen:
a. als de route gaat over een weg die in de TT niet voorkomt. Als de route is gemaakt op de Navteq/Here kaart van Garmin is de kans dat dat gebeurt erg klein.
Mijn ervaring is dat door het NIET 'grofweg' in het toestel gooien van een track (ergo: door hem bijv eerst in MRA te laden) wonderlijke uitstapjes ontstaan.
Dat laatste is wat er gebeurt als je een track inlaadt in MRA en van routepunten laat voorzien; niet als je een track rechtstreeks naar de rider overzet.
Een als gpx-track overgezette route zal meestal 1op1 gelijk blijven. Daarop zijn twee uitzonderingen:
a. als de route gaat over een weg die in de TT niet voorkomt. Als de route is gemaakt op de Navteq/Here kaart van Garmin is de kans dat dat gebeurt erg klein.
b. als TT een gebruikte weg ziet als 'desitinationroad' met beperkte toegang (de 'stippelwegen'). Dat komt vaker voor dan a. en is erg moeilijk tevoren te zien.
Vanwege pt b. is het zinvol om even in het toestel de routevorm globaal te bekijken. Zie je daarin afwijkingen dan kan het helpen om de rider in te stellen op 'fietsroutes' en dan de route opnieuw te importeren.
De verwachting is dat pt b. op enige moment met een firmwareupdate opgelost gaat worden. Grote vraag is hoe lang dat gaat duren (want het duurt al veel te lang).
Zodra dat opgelost is zal de route consistentie richting 99% gaan....
Maar door de track eerst goed te bekijken haal je die fouten er wel uit, daar is MRA geweldig in
Het geval van enkele posts terug had de TT rechtstreeks op de accu aangesloten, dus dan wordt het canbus systeem sowieso buiten spel gezet.
Klinkt eerder als een gevalletje parkeerlicht aan laten staan.
MRA laat de fouten die door MRA veroorzaakt worden inderdaad heel duidelijk zien
Ja, zoals het mij lijkt alleen in NL. Ik had deze vraag ook gesteld, maar geen antwoord.I1 ding is mij niet helemaal duidelijk? Ik neem aan dat het stippellijntjesverhaal óók opgaat in het buitenland. Of is dat geklooi alleen in Nederland?
De meeste routes zijn gemaakt in Basecamp.
Dus zij die uitstapje (nu) niet te voorkomen. Ik ben 10 dagen in Noorwegen geweest. En heb de GPX (route en tracks) aangeleverd gekregen. Ik heb alle 10 tracks in de Rider op detail bekeken en allemaal hadden ze 1 of meerdere uitstapjes. Puur door de kalibratieverschillen. Dit moet door TomTom toch te ondervangen zijn.
Bij het laden van de route kan de richting van de route toch bepaald worden. Als er dan 1 of 2 trackpunten voor een (niet logische) afwijking zorgt bij de projectie, moeten die toch gewoon genegeerd worden. Als er wel bewust een zijweg op en neer gereden wordt, mag je toch verwachten dat er meer dan 1 of 2 trackunten in die zijweg staan.
En ik maar denken dat de discussie wel zou stoppen als ik mijn waffel een keer hou.
Ik was er al bang voor dat de route nooit 100% overeen zal komen. Wordt er door jullie dan nooit in groepen gereden? Ik vind dit persoonlijk nog echt een nadeel van een TomTom en daarom zal ik het op dit moment nog niet aan raden om een TomTom aan te schaffen. Maar dat is echt persoonlijk. In het begin is een Garmin even wennen met alle opties, maar zodra je deze onder de knie hebt heb je geen beperkingen.
Als je in MRA een track ontwikkeld en de de Here (garmin) en tomtom kaart op elkaar legt en route punten plaatst zodat beide routes gelijk worden ben je er. Elk toestel berekend de track namelijk net iets anders en op deze manier tackle je kleine verschillen tussen de garmin en tomtom gebruikers.
Het is wel een must dat de gebruikers het nieuwste kaartmateriaal gebruiken natuurlijk anders zouden daar minimale verschillen kunnen zitten of zelfs fouten kunnen ontstaan.
Mijn ervaring is dan ook dat zowel de garmin als de tomtom gebruikers exact dezelfde route rijden als men voldoet aan het bovenstaande.
Zeker wel. Maar gooi in 5 Garmins dezelfde route en je krijgt verschillen. Ik heb daar in de loop van de jaren 100-den voorbeelden van gezien. Het aantal variabelen is simpelweg te groot. Zoals ik reeds aangaf eerder in dit draadje: Bepaalde Zumo's willen de punten op de kruispunten, anderen juist niet, Montana's kunnen maximaal 50 punten aan. Allemaal zaken waar je rekening mee moet houden.
De nieuwe Zumo's is helemaal drama, vooral als iemand in het zijn hoofd haalt even van de route af te wijken om een koffie te drinken in het dorp....
Wij hebben zelfs een kennis die met zijn Montana geen routes meer maakt voor de club. Niet goed te krijgen, alleen maar frustratie. Ook al blijft hij onder de 50 punten. Hij rijdt nu op de tracklijn zonder aanwijzingen mee. Een toestel van toendertijd 600 euro ....
In het licht van de MrGPS methode kan ik hier geen kaas van maken. Wat je hier omschrijft is, volgens de MrGPS methode, precies fout. Tenzij je bedoeld: voor TomTom exporteer je de route als track op de TomTom kaart en voor Garmin exporteer je de route als track op de Here kaart.