Voor degenen die niet het TT Rider 40, 400, 410 draadje volgen
maar wel Garmin ervaring hebben en alles willen weten van MyRouteApp en mogelijkheden met (Garmin) gpx routes, het volgende:
In MyRouteApp kun je bestaande routes importeren maar MyRouteApp zal die altijd meteen gaan herberekenen waardoor je niet ziet of weet wat er veranderd is t.o.v. de oorspronkelijke route.
MyrouteApp kan omgaan met routes en tracks maar niet met de Garmin GPX routes als zodanig, waarbij Garmin behalve route punten ook vormingspunten vastlegt in de GPX route.
Als je deze route in MyRouteApp importeert als een route worden de Garmin vormingspunten genegeerd en worden alleen de routepunten geimporteerd waardoor de route altijd anders zal worden dan het orgineel.
Door in MyRouteApp een Garmin GPX route als track te importeren zullen wel alle (route en vormings-) punten ingelezen worden waardoor deze route/"track" volledig gelijk blijft aan het orgineel.
Deze track kun je weer direct omzetten naar een route waardoor de route ook gelijk blijft aan deze track.
Je kunt de route controleren door de track als onderleggen voor de route de importeren waardoor je meteen ziet of de route middels de verschillende kleurweergave inderdaad gelijk is aan de orginele route/(track). Anders kun je daarna heel eenvoudig de route gelijk maken aan de track.
Maak je zelf een route en wil je deze vergelijken met een oude Garmin GPX route of...
Heb je een Garmin GPX route geïmporteerd als een normale route (waarbij vormingspunten genegeerd worden) en wil je zien in hoeverre de route afwijkt van het orgineel...
Importeer dan ook de originele (oude) Garmin GPX route als een track onderlegger in MyRouteApp, waarbij je dus tegelijk de route en de track te zien krijgt.
Je track blijft onverandert t.o.v. de originele route. Je kunt meteen zien waar de zelf gemaakte of normaal geïmporteerde route afwijkt van de track, en deze eenvoudig aanpassen zodat deze gelijk wordt.
De nieuwe route kun je vanuit MyRouteApp weer exporteren als route/track combinatie in 1 GPX bestand.
Bovenstaande gaat dus alleen op indien het (oude of nieuwe) Garmin GPX routes betreft (welke vormingspunten bevatten).
Dit voorkomt dat je eerst zelf in BaseCamp een route moet omzetten naar een track die je dan als onderlegger in MyRouteApp kunt gebruiken, of als track inleest om deze weer om te zetten naar een route.
Ik heb het over Garmin GPX routes en niet over GPX tracks. Die kun je natuurlijk altijd als track importeren in MyRouteApp.
Overigens zal een geëxporteerde MyRouteApp GPX route geen vormingspunten bevatten maar uitsluitend routepunten. (En inderdaad de route als track)
(Bevat dus meer routepunten dan een normale Garmin GPX route)
Deze MyRouteApp (gecombineere route/track) GPX route kun je weer wel in BaseCamp importeren als route (of desnoods als track) die ook dan als het goed is wel gelijk is aan de originele Garmin route.
(Doordat er meer routepunten zijn zullen de routerings instellingen minder ingrijpend effect hebben op/door herberekenen van de route. Los van kaartverschillende a.g.v. leeftijd van de oorspronkelijke route-kaart en weg afsluitingen, toen of nu)
Voor de uitgebreide bevindingen lees hier de bevindingen van Nosmo King:
Nosmo King in "TOMTOM RIDER 40, 400, 410 (DEEL 4)" en de eerstvolgende pagina's