Hier kan ik een woordje over meepraten.
Ik heb 5 jaar in Californie gewoont en daar is E10 of E15 aan de pomp heel gewoon. Normale Benzine is bijna nergens meer te vinden behalve als je race benzine gaat kopen van 100+ Octaan.
Ik had in die tijd een Aprilia Falco van 2001, Audi S4 (de V8) en een 335i (enkele turbo) en je merkt absoluut niks van de E10/E15. Sterker nog, in de 335 had ik een JB4 Tuningsbox + FlexFuel adapter en gooide er regelmatig E85 plus 95 octaan in.
Auto's in de VS worden regelmatig verkocht met "European Delivery" dus dat betekend dat de klant de Auto in Duitsland ophaalt, er een weekendje mee gaat stampen op de Autobahn en die wordt verscheept naar de VS. Dit alles zonder enige aanpassingen aan de motor vanwege het E10 in de VS!
Belangrijk:
Er zijn een paar dingen waar je aan moet denken. Onze voertuigen worden ook in exact dezelfde configuratie in landen verkocht zoals Brazilie waar ze al veel langer met E10-E25 toevoeging rijden. Dat is geen enkel probleem omdat de automakers daar al decennia rekening mee houden.
Voordeel:
Ethanol heeft een veel hoger octaan gehalte, 110+, dus Turbo motoren lusten die sap als geen ander. De boost gaat maximaal en de bandenboer wordt er blij van. Tuners weten dat al lang.
Nadelen:
1. Doordat de energiedichtheid lager is ga je ongeveer 5-10% meer verbuiken. Alleen als je (gemengd met het normal benzine) meer dan E40 gaat rijden, heb je een andere benzinepomp nodig en andere software of injectoren. Dit zijn de welbekende FlexFuel autos. Dit is info die ik direct van de BMW importeur heb gekregen maar ook vrij bekend is.
2. Bij de motor zet de tank uit als deze van plastic is. Ik kan dit heel goed zien aan mijn Falco die ik mee heb genomen, de tank is vrij moeilijk er weer op de krijgen als die eraf was.
Voor de rest, gewoon erin gooien want behalve aan het verbruik merk je er helemaal niks van.
P.s. oh ja, Ethanol is wel veel goedkoper dan benzine dus dat meer verbuik merk je niet eens