rvh
MF veteraan
Tsja, maar ze zijn niet blind natuurlijk..
En inderdaad valt het wel op dat ze vaak importfietsen hebben staan. Ik kan me haast niet voorstellen dat deze allemaal uit faillissementen komen eerlijk gezegd, tenzij ze af en toe ook een buitenlandse failliet meepakken..
Maar ik zou haast denken dat ze er een mooi handeltje bij hebben met die motoren.
En sowieso vind ik dat de voertuigen (auto's ook) die worden aangeboden, zeker in die gecombineerde veilingen, vaak beschadigingen hebben, of bijvoorbeeld afwijkende kleurstellingen t.o.v. het origineel. En dan heb ik al zoiets van: Laat maar..
Maargoed, om nu inderdaad daarvoor aan te melden hier en je gal te spuwen..
Ik vind het ook een beetje onzin om te zeggen: "Dit is niet de motor waarop ik heb geboden." Want hoeveel zwarte Daytona's metfoutegouden velgen denk je dat ze hebben staan? Maargoed, zo blijkt maar weer: het blijft lasting oordelen vanaf een foto..
Iedereen kan z'n spul via BVA laten veilen. Ook jij als particulier kan dat.
Dr staat veel importspul tussen dat geveild wordt in opdracht van 'belanghebbenden' als ik het zo uit mn hoofd goed herinner. Die zijn niet afkomstig van een failissement en in wel heel erg veel gevallen gaat het om importmotoren zonder kenteken.
Er zullen ongetwijfeld goede fietsen tussen zitten, maar ik denk eerlijk gezegd dat het gros van deze motoren iets mankeert op een of andere manier, want anders zouden ze wel doorgestoten zijn in het handelscircuit en verdwijnen naar dealers. Wellicht zijn het dus de kneusjes onder de importmotoren die de dealers niet willen hebben.
Het feit dat die bij BVA aangeboden worden is naar mijn idee simpel verklaarbaar: je koopt zoals het is, zonder verdere garantie. De koper weet niets eens van welke partij ie uberhaupt de motor koopt En gezien proefrijden niet mogelijk is, komen problemen die onderhuids zitten niet 123 aan het licht voor verkoop, maar pas erna en dan heeft de klant geen poot meer om op te staan jegens want dat is allemaal ingedekt door de algemene voorwaarden en staat vermeld in de veilingcondities.
Boekjes en geschiedenis zijn ook niet aanwezig, dus motoren met een verkeerde km.stand zul je er vrees ik ook wel met enige regelmaat aan kunnen treffen. Tel daarbij op dat de motor met grote zekerheid voor een redelijke prijs verkocht wordt en het is 'kassa!' voor deze belanghebbenden. De inkoopprijs die er uiteindelijk betaald is voor de motor wordt echt wel gehaald, ook als ze voor 2 kratjes bier als beginprijs aangeboden worden.
Bovenstaande is een reden waarom ik niet snel zo'n motor zal kopen als deze niet afkomstig is uit een faillissement.