Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Opmerking: This feature may not be available in some browsers.
Dat werd tijd zegEr is een nieuwe Garmin kaart beschikbaar: versie 2021.10
Roelof.
De laatste kaart update is nog erg vers, we kunnen even vooruit.Tja, je zal ze maar ergens voor nodig hebben. Gelukkig geen last van.
En je zult maar een professionele gebruiker zijn.....
Er is geen GPS uitval geweest, de servers van Garmin zijn uit de lucht geweest waardoor Garmin applicaties niet konden synchroniseren en updates van software en kaarten stil lag.Dan houd je hele leven op. (denken vele)
De wereld stopt echt niet als alle GPS systemen uitvallen.
Er is een enorm verschil tussen uitval van een cloud systeem zoals dat van Garmin (waardoor bijvoorbeeld je agenda of sport prestaties niet worden bijgehouden of je ineens niet meer kunt pinnen) of uitval van satelliet navigatie (waardoor schepen niet op positie blijven of een vrachtauto z'n spulletjes niet kan afleveren op een exotisch adres).Dat is bij mij bekend, maar komt bijna op hetzelfde neer, Garmin er uit, wereld op zijn kop en dit is een redenatie van heel velen, maar de wereld staat dan echt niet stil.
Ik.zou je rs inruilen.....
Ik zie het nut van eerst naar profiel "direct" te gaan niet zo, kan me voorstellen dat de Navigator daardoor het profiel gebruikt dat je in de Navigator hebt ingesteld.Zowel op de PC als op de NAV VI heb ik CN 2021.10 NTU en met die kaarten heb ik dan ook wat routes gemaakt. In totaal heb ik zelfs voor onze vakantie 27 verschillende reisroutes (10) of rondritroutes (17) gemaakt. Om ervoor te zorgen dat de juiste kaartversie in de routes wordt vermeld eerst alle routes nog bewerkt met behulp van het profiel "direct", omdat ik deels put uit m'n archief en deels in de loop van dit jaar weer nieuwe heb gemaakt. Je zou dan zeggen, ze worden dan compleet goed ingeladen maar daar wilde de NAV niet aan beginnen.
Bij 7 routes begon BaseCamp te mekkeren dat de routes werden herberekend, omdat de kaart in de NAV zou afwijken van de kaart waarmee de routes zijn gemaakt. Dus opnieuw deze routes herberekend met het profiel direct en later weer het profiel motorfiets, maar het kwam niet meer goed. Uiteindelijk maar de tracks van deze routes ingeladen en in de NAV weer omgezet.
In mijn NAV VI staat echt alleen de CN 2021.10NTU aktief, de rest is uitgevinkt. Bij onze 2e NAV VI, die van MrsTenCats, ook op CN2021.10NTU, ging de import van alle routes probleemloos.
Weet iemand nu of ik iets over het hoofd heb gezien of is dat ding van mij gewoon corrupt?
PS,
Ik zal ze niet allemaal rijden, maar zo hebben we keus...
Ik heb een snel testje gedaan, korte route met 2 via punten (een begin en eind), daarna 2 routes gemaakt:In een garmin gpx bestand staat ergens in dat bestand vermeld met welke kaart de route initiëel is vervaardigd. Herberekenen met het profiel "Direct"verwijderd die info want da's bij een directe route niet van belang. Ik kwam daar eerder achter nadat de NTU kaarten waren geïntroduceerd en wij met 2 verschillende systemen werkten, een Zumo 350 met NTU en een Zumo 660 met NT kaarten en dat gaf altijd problemen.
De rekenafwijkingen zijn overigens niet anders dan een veroorzaakt verschil door al dan niet getelde decimalen tussen de afslagen. Daar maak ik mij nooit druk over, wèl als een route van 194 km spontaan wordt omgezet in een route van 668 km, alleen al bij het importeren in je toestel. Laat staan dat de verkeersinformatie daar nog eens overheen gaat.
De sporen maak ikzelf ook wel, als is het om deze als reserve te hebben zodra m'n GPS weer problemen geeft. Ik laad ze ook in de BMW Connectivity app maar doorgaans is het een vrij zinloos gedoe om eerst een goede route om te zetten in een track en die vervolgens in je GPS weer om te zetten in een route. Duurt trouwens ook vreselijk lang.
Die harde reset, Garmin's super oplossing voor al uw problemen, heeft-ie trouwens al gehad, want dat doe ik braaf na elke update.
In de basis is de kaart identiek, maar de reken modellen voor de verschillende platformen (PC met Windows of een Navigator met een soort Linux) komen niet 100% overeen.Je hebt helemaal gelijk. Dat vinkje was ik helemaal vergeten en komt er altijd automatisch te staan zodra ik een track omzet naar een route m.b.v. het profiel "direct". Want alleen dan kun je het aantal gewenste routepunten opgeven.
Maar ja, het blijft idioot want de kaart in het toestel verschilt niet van die in BaseCamp.